KÄIMISKEPID KÄTTE JA MÕNUS TREENING VÕIB ALATA

KÄIMISKEPID KÄTTE JA MÕNUS TREENING VÕIB ALATA

Istuvast eluviisist on tänapäeval saamas naturaalne ning igapäevane eluviis. Ilma istumata ei ole meil võimalik ühiskonda üleval hoida, tööl käia, pabereid täita ega õppida. Probleemiks on muutunud aga ka pausidel ning nädalavahetustel ühe koha peal istumine, mis põhjustab erinevaid luu, lihaskonna ning südame ringkonna haiguseid. Püüdes end liigutada, ei pea kohe jooksma minema või kallist kuuhinda trennis maksa, keppidega kõndimine on üks lihtsamaid ning tõhusamaid viise enda tervise parandamiseks ning üldise heaolu jaoks.

Kepikõnd

Kepikõnd on käimiskeppidega kõndimine. Miks see nii populaarne ning edukas on? Kõndida saavad enamus meist kuid jooksmine on midagi enamat ning kui jooksmine on liigestele koormuseks tulebki kõndida. Niisama, ilma abivahenditeta kõndimine on hea kuid kepikõnd on veelgi parem, see ongi lihtne põhjus miks saab kepikõndi tehes isegi Tartu jooksumaratoni läbida. Järgnevalt toome välja peamised kepikõnni positiivsed aspektid inimese kehale.

Käimiskeppidega kõndimine paneb tööle peaaegu kõik suuremad lihased.

  • Käimiskeppidega kõndimine paneb tööle peaaegu kõik suuremad lihased, nii kõhulihased, tuharalihased kui ka triitsepsid.
  • Rühi paranemine. Kuna käimiskeppidega liikumine paneb tööle ka kõhu ning seljalihased siis paraneb sellega ka rüht.
  • Sobib jooksmise asemel või kergeks trenniks vigastuste ajal. Nagu eelnevalt mainitud, saab jooksmist asendada kepikõnniga kuna see ei koorma ega põruta liigselt liigeseid. Sama põhjuse tõttu on kepikõnd ideaalne ka haiguste või vigastuste ajal.

Õige tehnika

Kuna käimiskeppidega kõndimisel kasutatakse palju lihaseid, tuleb tähelepanu panna õigele tehnikale. Nagu suusataja jälgib enda tehnikat, tuleb ka kepikõndi harrastades seda meeles pidada.

  • Kõige tihedamini arvestatakse käimiskeppide pikkust valesti, mis võib aga koormata küünarnukki ning õlgu. Lihtsaim viis leida endale sobiv pikkus on keppe proovida ning jälgida enda õla ning küünarvarre vahel olevat nurka. Õige pikkusega käimiskepid moodustavad õlavarre ning küünarvarre vahele täisnurga. Matemaatiliselt saab seda pikkust ligikaudu välja arvutada korrutades enda pikkuse 0,68
  • Kui aga kepid on käes siis pole muud, kui kõndima minna. Seal ei ole midagi rasket, kõndida tuleb nagu ikka, õlad vabalt ning käed liikumas, vastas jalg vastas käsi. Kindlasti tuleb aga keppi ära tõugata puusa taga (nagu suusatamisel või rullsuusatamisel), vastasel juhul lisandub õlgadele vale lisakoormus. Samuti võib kõndimisel enda keha kergelt ettepoole kallutada.

Astudes igapäevasele istuvale eluviisile vastu, on kepikõnd selleks ideaalne vahend. See ei koorma liigselt keha kuid kasutab palju erinevaid lihaseid ning paneb inimesed liikuma ning teeb lihased soojaks. Kõige toredam on aga see, et kepikõndi saab teha ükskõik kus ning selleks ei ole vaja erilisi riideid, jalatseid, kiivreid vms. Lihtne ning kiire viis enda keha liikuma panemiseks.

Erinevaid liikumiskeppe saab kiiresti ning mugavalt tellida meie e-poest, et juba varsti oleksid käimiskepid käes, millega ringi liikuda.


Sa lisasid just toote ostukorvi: