TERVISEKÕND – KAS HOMMIKUL, ÕHTUL VÕI OSADENA PÄEVA JOOKSUL

TERVISEKÕND – KAS HOMMIKUL, ÕHTUL VÕI OSADENA PÄEVA JOOKSUL

Kas parem on liikuda hommikul, õhtul või pole seal reaalselt üldse vahet, peaasi et päeva jooksul saaks keha piisavalt kehalist aktiivsust? Üldiselt ei ole väga vahet, parim aeg jalutamiseks on siis, kui teil on aega. Paljud inimesed ei soovi hommikul vara üles ärgata, et jalutama minna – loomulikult soovime me kõik võimalikult kaua voodis teki all olla. Tervisekõnd ei pea olema eraldi tegevus ning seda saab ilusti päevakava sisse pressida nii, et saate kaks erinevat tegevust ühildada. Kindlasti oleks soovituslik enda sammud näiteks sammulugeja Punty inSPORTline-ga ära lugeda ning saate teha ka pisut statistikat. Nüüd aga vaatame pisut lähemalt, kuidas oleks kõige mõistlikum nii öelda päevased sammud täis saada.

Sammulugejad aitavad Sul loendada Sinu igapäevaseid samme.

Jaluta tööle või koju

Loomulikult sõltub selle punkti kasutamine sellest, kui kaugel te elate enda töökohast. Kui vahemaa on näiteks kaks kilomeetrit, siis on see täiesti reaalne distants, mida jalutada. Peale selle, et te ei pea autot või ühistransporti kasutama, saate te ka omale korraliku hulga samme. Kui aga hommikul on kiire, siis võite teha ka nii, et lähete ühistranspordiga tööle, kuid peale tööd liigute tagasi koju jala. See on kõigest üks võimalus, kuidas tööd ja tervisekõndi ühildada. Teine variant on see, et saate minna näiteks lõunale kõndides, ning ei kasuta autot ega muid vahendeid. Kui aga tahate oma sammude lugemist viia järgmisele tasemele, siis võib lisaks kasutada näiteks Polar M200 GPS spordikella – hiljem on tore kaardi pealt vaadata, kus te ära jalutasite ning palju oli ka pulss. Sellisest jalutamisest võib välja kasvada igapäevane hobi või sõltuvust tekitav harrastus. Kes ei tahaks järgmisel päeval teha kasvõi kolm sammu rohkem, kui eelmisel?

Metsarada või linn

Sarnaselt eelmisele punktile, on ka selles punktis oluline teie asukoht. Kõik inimesed elavad väga erinevates kohtades, ning üheselt korrektset vastust ei ole. Seega, kui elate linnas, siis on võib-olla hea mõte iga õhtu näiteks 30 minutit jalutada ja nautida vanalinna või hoopis jalutada mõnes pargis. Teine variant linnas elavatele inimestele on see, et kõik me peame käima vahepeal poes – miks mitte minna poodi jala. Lisaks tavalisele kõndimisele saate tagasi tulles veel eriti tervisliku kõndimise, kui käes on veel ka toidukott – loomulikult saate alati kaasa võtta ka seljakoti, millega on mugavam asju tassida. Kui aga elate linnast väljas või maal, siis on kindlasti teie läheduses mõni metsarada või järve kallas mille ääres või ümber saate kõndida. Tervisekõnd, kui selline, ei pea olema koormav, kuid peab kehale pakkuma piisavas koguses aktiivsust, mis on vajalik keha normaalse talituse jaoks. Linnas võib tunduda ehk pisut imelik ringi jalutada matkakeppidega, kuid kui jalutate metsas võib see olla kasulik tegevus. Nimelt, kui kasutate käimiskeppe, siis saab aktiivsust ka teie ülakeha, mitte ainult jalad ja süda. Ehk on järgmine samm sellest talvel hoopis suusatamine?

Valik käimis- ja matkakeppe looduses viibijatele

Kogu asja lühidalt kokku võtta ei ole lihtne, kuid siiski proovime. Tervisekõnd võiks olla oluline osa teie päevast ning isegi, kui see alguses tundub raske ning tundub nagu ei leiaks selle jaoks aega – siis proovige see aeg leida. Inimesel kulub ligi 25 korda selleks, et tekiks harjumus ning märkamatult hakkab teil tekkima aega jalutamise jaoks. Samamoodi on oluline paika panna enda päeva prioriteedid ja kava. Kui te tõesti soovite tervisekõnniga tegeleda, siis ei tohiks teid sellel teel miski takistada.


Sa lisasid just toote ostukorvi: